sex top sex videos kylie wasted no time. xxx indian
Bitcoin
$22,716.31
-664.6
Ethereum
$1,614.37
-52.78
Litecoin
$95.18
-3.27
DigitalCash
$59.26
-1.57
Monero
$163.78
-9.23
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$22.35
-1.44
Dogecoin
$0.09
-0

Visa’dan dijital merkez bankası paraları için özel ödeme kanalı

55

Ödeme teknolojilerinin dev isimlerinden Visa, merkez bankaları aracılığıyla üretimi gerçekleştirilecek dijital para birimlerinin kullanımını basit hale getirme amacıyla Evrensel Ödemeler Kanalı (UPC) ismine sahip bir konsept tasarlamış durumda.

UPC isimli protokolün temel noktasında yer almakta bulunan UPC merkezi, sistem üzerine kayıtlı kullanıcılar aracılığıyla yapılmış olan dijital para transferlerin, tekrardan sisteme kayıtlı durumda bulunan alıcılara yönlendirilebilmesini sağlamış oluyor. Off-chain seviyelerinde çalışmakta olan Evrensel Ödemeler Kanalı, çok daha değişik blockchainlerin arasında gerçekleştirilmiş olan dijital paralarla alakalı işlemlerin ortak bir ödeme kanalının üstünden işlenmesini sağlamış oluyor.

Visa şirketi, günümüzde yer alan Layer 2 çözümlerini andırmakta olan ve akıllı sözleşmelerin teknolojisine kadar dayanmakta olan bu sistemle ilgili olarak Patentscope üzerinde yer alan verilere bakılırsa 30 Mart 2020 tarihi içerisinde bir patent başvurusunda oldu.

Visa’nın paylaşmış olduğu izahname içerisinde yer almakta bulunan bilgilere bakılırsa söz konusu bu kanal, birbirinden çok daha değişik ledger’lara dayanmakta olan iki tane değişik dijital merkez bankası parası (CBDC)’nın arasında ‘anlık bir şekilde’ geçiş yapma amacıyla da kullanılabiliyor olacak. Sağlanmış olan bu hizmet karşılığında ‘ufak bir işlem ücreti’ de kesilebiliyor olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.