sex top sex videos kylie wasted no time. xxx indian
Bitcoin
$22,716.31
-664.6
Ethereum
$1,614.37
-52.78
Litecoin
$95.18
-3.27
DigitalCash
$59.26
-1.57
Monero
$163.78
-9.23
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$22.35
-1.44
Dogecoin
$0.09
-0

Japonya’nın Merkez Bankası’ndan CBDC ile alakalı denemeler

180

Japonya Merkez Bankası (BOJ), Pazartesi gününde, kendisine ait dijital para birimini (CBDC) çıkartabilme amacıyla fizibilite incelemeleriyle alakalı çok önemli deneylere başlamış oldu. Böylelikle, özel durumda bulunan sektörün ulaşmış olduğu alan içerisindeki yeniliğe yaklaşmayı amaç edinen öteki merkez bankalarının arasına katılmış oldu.

Reuters adlı platformun bir raporuna bakılırsa Japonya’da yer alan Merkez Bankası, yapmış olduğu özel bir açıklama içerisinde, 2022 senesinin Mart ayına dek yürütülecek deneylerin ilk aşamasının; bir tane merkez bankasına ait olan dijital para birimi (CBDC) çıkartılabilmesinin yanı sıra dağıtılması ile birlikte kullanılmasının teknik durmda bulunan fizibilitesini test etmeye odaklanacak olduğunu da ifade etti.

Bunun ardından ise banka, her bir tane varlığın sahip durumda bulunabileceği CBDC miktarına sınır koyup koymama benzerindeki gibi çok daha ayrıntılı konuların incelenecek olduğu ikinci aşamaya da geçmiş olacak.

BOJ yöneticilerinden biri olarak öne çıkan Shinichi Uchida, ardımızda bırakmış olduğumuz ay, merkez bankasının ödeme hizmetiyle alakalı sağlayıcılarını ve kullanıcılarını içerebilecek bir pilot programı başlatacak olduğunu ifade etmişti. Uchida aynı zamanda, CBDC’yi incelemiş olan politika yapıcıların yanı sıra banka lobilerinden meydana gelen bir komiteye de, ‘BOJ’in duruşu konusunda herhangi bir değişiklik gerçekleşmemekle beraber, şu an içerisinde CBDC çıkartma konusunda planı bulunmamaktadır. Bu aşama içerisinde deneme başlatmanın gereken bir adım olduğuna inanmaktayız,’ ifadelerine yer verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.