sex top sex videos kylie wasted no time. xxx indian
Bitcoin
$22,716.31
-664.6
Ethereum
$1,614.37
-52.78
Litecoin
$95.18
-3.27
DigitalCash
$59.26
-1.57
Monero
$163.78
-9.23
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$22.35
-1.44
Dogecoin
$0.09
-0

Turkcell şirketinden kripto para ödemesiyle alakalı başvuru

32

Telekomünikasyon devlerinden biri olan Turkcell şirketi, müşterilerin kendilerine oluşturulmuş durumda bulunan faturaları kripto para birimiyle ödemelerini sağlayacak olabilir. Turkcell şirketinin bununla ilgili olarak 2020 senesinin Aralık ayında yapmış olduğu patent başvurusu, halen değerlendirme aşamalarında.

Turkcell Teknoloji Araştırma ile Geliştirme Firması, Türk Patent ile Marka Kurumu üzerine çok daha yeni bir kripto para sistemiyle alakalı başvuruda bulunmuş oldu. Bu söz konusu sistem; ‘bankanın yanı sıra doğalgaz ile birlikte elektrik ve de telekomünikasyon bilgilerinin ortak bir fatura üzerinde toplanmasını’ sağlamış oluyor. Faturanın ödeme işlemi, müşterinin dijital cüzdanında yer alan kripto para biriminin yerel para birimine dönüştürülmüş olmasıyla otomatik bir biçimde sağlanmış oluyor.

2020/22125 numarasına sahip olan başvuru, son olarak 21 Ocak 2021 tarihi içerisinde güncellenmiş oldu.

Kurumlarla beraber kuruluşlar, abonelerine sunmuş oldukları hizmetin karşılığında farklı farklı fatura kesmekte. Turkcell şirketinin patent başvurusu esnasında, bu değişik durumda bulunan faturaların dijital bir ortam içerisinde bir araya getirilebilmesi ve de bunun ödeme yapmasının kripto para birimiyle yapılabilmesi konusunda öneri var.

Bu söz konusu faturaların, ortak bir sistem üzerinde derlenmesi ön görülmekte. Burda derlenmiş olan söz konusu bilgilerin bir fatura sunucusunun aracılığıyla faturalandırılacak olması, hemen sonrasında ise bir ödeme sunucuna aktarılması konusunda planlar yapılıyor. Bu söz konusu, müşterinin dijital durumda bulunan cüzdanına erişim sağlanabilmesi amacıyla bir kripto para sunucusuna bağlanmış olacak. Ödeme sırasında ise kullanılmakta olan kripto para biriminin yerel paraya dönüştürülmesi gerektiği zaman, bir tane para takas sunucusu devreye girmiş olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.