sex top sex videos kylie wasted no time. xxx indian
Bitcoin
$22,716.31
-664.6
Ethereum
$1,614.37
-52.78
Litecoin
$95.18
-3.27
DigitalCash
$59.26
-1.57
Monero
$163.78
-9.23
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$22.35
-1.44
Dogecoin
$0.09
-0

Neler stake edilebilir?

116

Blockchain ağları üzerinde işlemlerin onaylanabilmesi çok büyük bir önem taşımaktadır. İşlemlerin onaylanmış olması, madencilik veyahut staking biçiminde gerçekleştirilmiş olur. Bitcoin adlı kripto para birimi gibi kripto para birimleri Proof-of-Work (PoW) mekanizması kullanmaktayken Ethereum 2.0 adlı kripto para birimi ve DeFi benzerindeki platformlar üzerinde de Proof-of-State (PoS) kulanılmaktadır. PoS adlı sistem, staking sayesinde kullanıcıların işlemleri onaylayabilmelerini sağlamaktadır. PoS kullanmakta olan blockchain ağları üzerinde staking yapılmaktayken yeni blokların üretimi yapılır ve de doğrulanmış olur. Genel olarak daha fazla kripto para birimi stake etmiş olanlar daha erken bir şekilde doğrulayıcı olma konusundaki şansı yakalamış olur.

PoS doğrulayıcısı olanlar, genel olarak stake etmiş oldukları coin miktarına göre seçilmektedir. Stake ayrıca, ağın güvenliğinin devam ettirilebilmesi amacıyla da gereken bir faaliyet olarak öne çıkmaktadır. Stake yapmış olanlar, yeni bir blok doğrulaması yapmaya ve ayrıca ağa yeni işlem ilave etmeye teşvik edilmiş olur. Böylelikle de ağın ölçeklenebilirliğinin yanı sıra hızı da artmış olur. Staking yapılmaz ise güvenliği tehdit edebilecek pek çok farklı risk ortaya çıkabilmektedir.

Staking: Kripto para birimlerini blockchain ağına kilitlenmiş olması.
Defi staking: Merkeziyetsiz bir durumdaki finans protokolleri aslında stakingle çalışmaktadır. Maker (MKR) adlı kripto para biriminin yanı sıra Yearn.Finance (YFI) adlı kripto para birimi ve Synthetix (SNX) adlı kripto para birimi gibi tokenlar ağ üstünde stake edilmektedir.
Doğrulayıcı (Validator): Staking yapıp ağ üzerindeki işlemleri doğrulamakta olan kişi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.