sex top sex videos kylie wasted no time. xxx indian
Bitcoin
$22,716.31
-664.6
Ethereum
$1,614.37
-52.78
Litecoin
$95.18
-3.27
DigitalCash
$59.26
-1.57
Monero
$163.78
-9.23
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$22.35
-1.44
Dogecoin
$0.09
-0

Staking nedir?

77

Ethereum adlı kripto par birimi ve de DeFi kullanıcısı olanların çok sık bir şekilde söz etmiş olduğu staking, kripto para birimlerinin ağa kilitlenmesi şeklinde bir anlama gelmektedir. Cüzdanlar üzerinde stake edilmiş olan kripto para birimleri, belirlenmiş olan zaman zarfı içerisinde herhangi bir işleme tabi tutulamamaktadır. Staking aslına bakılırsa, Proof-of-Stake (PoS) adlı mekanizmayı kullanmakta olan ağlar üzerinde kullanılabilir.

Staking aslında bir, pasif gelir yöntemi şeklinde de kabul görmektedir. Yatırım yapmış olanların kripto para birimlerinden çok ciddi bir kar elde edebilmelerini sağlar. Bu özelliğinden dolayı da staking, bir nevi faize benzetilebilmektedir. Bir tane mevduat hesabı içerisine yatırılmış olan para gecelik faiz ile nasıl yükselmekteyse staking de tıpkı buna benzeyen bir şekilde çalışır.

Kripto para cüzdanı üzerinde belirli bir zaman boyunca tutulmuş olan token, vade sona erdiği zaman da kullanıcıya ödül vermiş olur. Bu söz konusu ödül ise, stake edilmiş olan kripto para biriminin stake zamanı süresince görmüş olduğu önemli volatiliteye göre değişiklik gösterebilir. Böyle bir vaziyette kullanıcılar hem çok iyi bir kar elde edebilme konusundaki fırsata sahip olabilmekteyken aynı zaman içerisinde kayıp da verebilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.