sex top sex videos kylie wasted no time. xxx indian
Streamr DATAcoin

Yatırımcıların korkusu arttı

21

CBOE’ye ait olan Volatilite Endeksi ardımızda bırakmış olduğumuz günler içerisinde 62.96 seviyesine kadar tırmanmış oldu. Bu durumun son senelerin en üst seviyesi olduğunu ifade etmek gerekli. Bir kıyaslama olabilmesi maksadıyla söz konusu bu endeksin 2008 krizi içerisinde 89.53’e kadar çıkmış olduğunu ifade edebiliriz.

Bütün bir dünyayı sarmış olan Covid-19 paniği küresel durumdaki piyasaları da olumsuz şekilde etkilemeyi sürdürüyor. Son günler içerisinde paylaşmış olduğumuz yazılar üzerinde de değinmiş olduğumuz gibi pek çok hisse Covid-19 paniğinden dolayı değer yitirdi.

Bunun üzerine bir de Rusya ile birlikte Suudi Arabistan arasında yaşanmış olan anlaşmazlıktan dolayı petrol piyasaları üzerinde çok ciddi bir dalgalanma yaşanmış oldu. Dünya üzerinde yer alan bu gelişmeler yaşanmış durumdayken piyasalar üzerindeki volatilite ile birlikte panik seviyesini göstermiş olan VIX Endeksi geçmiş olduğumuz 12 senenin en yüksek seviyesine çıkmış oldu.

Uzmanlar ise VIX Endeksi konusunda 30’un üzerinde bir seviye görülmüş olduğunda genel olarak piyasalar üzerinde bir dalgalanma meydana gelebileceği şeklinde uyarıda bulunmakta. Bu söz konusu seviyenin 60’ın üzerine çıkması da piyasalar üzerinde bir korku ortamı oluşmaya başlamış olduğunun göstergesi olarak kabul edilmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.