sex top sex videos kylie wasted no time. xxx indian
Streamr DATAcoin

Avustralya Vergi Dairesi artık kripto paralardan vergi alacak

19

Avustralya’nın Vergi Dairesi olarak öne çıkan ATO, gelecek birkaç haftalık zaman diliminde kripto para yatırımcıları için vergilerini ödemeleri hususunda mektuplar yollamaya başlayacak.

Konuya yönelik olarak ATO’ya çok yakında bulunan bir kaynağın aktarmış olduğu bilgiye bakılır ise regülatör kurum, kripto paralarla alakalı yatırımların vergilerini ödememesinden dolayı bu kararı almış oldu. 2019 senesi içerisinde kripto par birimleriyle alakalı vergi raporu ile birlikte düzenlemesini paylaşan ATO, kripto para birimlerinden vergi alınmasının önünü açmış idi.

Kaynakların aktarmış olduğuna bakılır ise gelecek iki aylık zaman diliminin içinde 350.000 taneden çok vergi mükellefine ATO aracılığıyla bir bilgilendirme mektubu yollanmış olacak ve bu söz konusu mektup üzerinde, kripto para birimleriyle alakalı vergilerin ödenmesi talep ediliyor olacak.

ATO’nun yapmış olduğu söz konusu araştırmalar içerisinde Avustralya’nın üstünde kripto para alım ve satım işlemleri gerçekleştiren bir milyon taneye yakın vatandaşın yer almış olduğu belirtilmekte. ATO’nun vergi ile alakalı denetimlerini çok sıkı yapmış olduğunu ve bu söz konusu denetimden kaçacak olduğunu düşünen traderların yanılmış olduğunu ifade eden vergi uzmanlarından Marc Chapman ise şu ifadelere yer veriyor; ”Avustralya içerisinde yer alan pek çok kişi vergi hususunda zaten bilgili fakat bir kısmı radar bana vurmaz diye düşünmekte. Fakat bu ise hiç bir şekilde doğru değil. Aslında bu kripto paralarla ilgili işlemler sanal işlemler olarak Avustralya Dolarını içermiyor olsa bile ATO, bu hususta çok sıkı bir denetim yapmakta.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.