sex top sex videos kylie wasted no time. xxx indian
Bitcoin
$16,978.85
+10.46
Ethereum
$1,273.06
-7.74
Litecoin
$76.65
-0.19
DigitalCash
$44.92
-0.15
Monero
$145.49
+1.47
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$19.54
-0.11
Dogecoin
$0.10
0

1 Milyar dolar tutarındaki Bitcoin işlemi kim tarafından yapıldı

22

Sadece birkaç saat öncesinde Bitcoin adlı kripto para birimiyle fazlasıyla büyük çapta bir işlem gerçekleştirildi. Whale Alert aracılığıyla aktarılmış olan bilgilere bakılırsa bir adres üzerinden 120.000 taneden çok (1 milyar dolar seviyesinde) Bitcoin adlı kripto para birimi çıkmış oldu.

Bu söz konusu işlem ilk duyulduğunda bir çok kripto para takipçisinin alakasını çekmiş oldu. Bazıları da bu söz konusu işlemin bir balina aracılığıyla yapılmış olduğunu, bazıları da bunun komple piyasayı manipüle edebilmek amacıyla yapılmış olduğunu iddia etti.

Bu söz konusu işlemin Bitfinex adlı platform tarafından yapılmış olduğu da daha sonradan anlaşılmış oldu. Bitcoinist aracılığıyla aktarılmış olan bilgilere bakılırsa bu söz konusu işlem Bitfinex adlı kripto para biriminin kullanmış olduğu soğuk cüzdanlar (cold wallet) arasında yapılmış oldu. Bitfinex benzerindeki büyük çapa sahip borsalar nadir bir durumda bile olsa buna benzeyen işlemler yapabilmekteler. Fakat birkaç ay içerisinde bir görülmekte olan bu işlemler genel olarak Bitcoin fiyatı üzerinde çok ciddi bir hareketlilik yaşandığında yapılmakta.

Bitfinex’in yapmış olduğu bu 1 milyar dolar tutarındaki işlem şu an içerisinde halen bir çok kişinin ilgisini çekmeyi sürdürüyor. Bunun başlıca nedenlerinden bir tanesi de işlemin ciddi anlamda düşük bir maliyetle yapılmış durumda bulunması. Şu zamanlarda Bitcoin adlı kripto para birimiyle işlem gerçekleştirmek bazı durumlarda bankalarla gerçekleştirilen işlemlere kıyaslandığında çok daha düşük maliyetli bir durumda bulunabiliyor. Bitfinex adlı kripto para birimi tarafından yapılmış olan bu söz konusu işlem tam bir şekilde bunun bir örneğidir.

Blockchain adlı platform üzerinde yer alan verilere bakılırsa Bitfinex bir tane adresten farklı bir tane adrese 1 milyar dolar tutarından daha çok para göndermek amacıyla yalnızca 80 dolar benzerindeki bir işlem ücreti ödemiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.