sex top sex videos kylie wasted no time. xxx indian
Bitcoin
$22,716.31
-664.6
Ethereum
$1,614.37
-52.78
Litecoin
$95.18
-3.27
DigitalCash
$59.26
-1.57
Monero
$163.78
-9.23
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$22.35
-1.44
Dogecoin
$0.09
-0

BIS ve 7 tane bankadan ortak dijital para raporu

190

Yedi tane büyük merkez bankasıyla birlikte Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) aracılığıyla yapılmış olan özel dijital para araştırmasının sonrasında, kamu kurumlarıyla özel sektörlerin arasında gerçekleştirilecek iş birliğinin ne kadar önemli olduğuna vurgu yapılmış oldu.

Ortak bir şekilde yürütülmekte olan çalışma esnasında, dijital merkez bankasının üretmiş olduğu paraların (CBDC) finans sisteminin güvenliğinin yanı sıra istikrarını etkileyebilecek olduğu, bundan dolayı da ‘dikkatli bir biçimde tasarlanmasının yanı sıra uygulamaya konması’ gerekecek olduğu açıklanmış oldu.

Merkez bankalarının alabilecek olduğu önlemlere örnek şeklinde; vatandaşların cüzdanları üzerinde tutabilecek olduğu CBDC miktarına limit koymanın yanı sıra CBDC’ye erişebilecek kullanıcılarla ilgili bir takım kriterler getirme benzerindeki adımlar sıralanmış oldu.

Ardımızda bırakmış olduğumuz seneki çalışmanın devamı niteliği taşıyan rapor Avrupa’nın yanı sıra İngiltere ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri, İsviçre, İsveç, Kanada ve Japonya merkez bankalarının katılımlarıyla hazırlanmış oldu. Araştırmacı ekipler değişik ödeme sistemlerinin arasında çok kolay bir para akışı sağlanabilmesinin gerekli olduğunu ve bundan dolayı da beraber çalışabilirliğin, CBDC projeleriyle alakalı tamamen ‘temel bir özellik’ olarak öne çıkacağını ifade ediyor.

Bu söz konusu özelliğin sağlanabilmesi amacıyla teknik altyapının yanı sıra oluşturulabilecek olan ortak hukuki çerçevelere ve veriyle beraber mesajlaşma standartlarına yönelik bir takım çalışmalar yapılmasının gerekli olduğu yönünde açıklamalarda bulunan araştırmacılar, bu süreç içinde karşılaşılabilecek bütün problemlerin çözümüyle alakalı alanların paydaşlarıyla görüşülmesinin gerekli olduğuna da vurgu yapıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.