sex top sex videos kylie wasted no time. xxx indian
Bitcoin
$28,434.81
+56.36
Ethereum
$1,827.36
+0.56
Litecoin
$93.74
+4.02
DigitalCash
$58.84
+2.09
Monero
$156.80
+0.08
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$20.80
+0.3
Dogecoin
$0.08
0

Nvidia şirketinin kısıtlaması bile Çin’deki madencileri durduramamakta

44

Nvidia şirketi, GeForce RTX 3060 modelindeki ekran kartını kullanmakta olan kripto para madencilerinin aleyhlerinde özel bir karar aldığını açıklamıştı. Çin asıllı madenciler, firmanın Ethereum adlı kripto para biriminin üretimine karşı getirmiş olduğu kısıtlamayı kaldırabilmenin bir yolunu bulmuş durumdalar.

Ethereum adlı kripto para biriminin madencileri, Nvidia şirketinin yeni ekran kartlarından olan RTX 3060 modelini kullanıp ETH adlı kripto para birimi üretebilmekteydi. Cihazın güçlü durumda bulunan yapısı, madenciler için 50 MH/s’ye kadar ulaşan seviyelerde performans alma olanağı da tanımaktaydı. Çin asıllı madenciler, kurmuş oldukları sistemlerden dolayı RTX 3060 modellerinin stoklarını tüketmeye başlamış oldular. Nvidia şirketi de, bunun hemen sonrasında bu cihazların madencilere özel olarak değil ‘oyunculara özel olarak üretilmiş olduğu’ açıklamasında bulunarak, cihazın üretebilecek olduğu hash gücü için bir kısıtlama getirme kararı almıştı.

Nvidia şirketi; RTX 3060 adlı modele cihaz ne zaman madencilik yapma amacıyla kullanılacak olsa performansı otomatik bir şekilde düşürebilecek bir güncelleme getirmiş oldu. Cihazın standart durumda bulunan versiyonlarından ortalama bir şekilde 41,5 MH/s güç almakta bulunan madenciler, güncellemenin ardından da 24 MH/s seviyelerinde performans almaya başlamış oldular.

Çin asıllı madenciler, geliştirilmiş olan yeni bir tane mod sayesinde bu kısıtlamayı kaldırabilmenin yolunu bulmuş oldu. WCCF Tech tarafından yapılmış olan habere bakılırsa DaggerHashiMotto adlı algoritmayı kullanmakta olan madenciler, eski dönemde olduğu gibi 50MH/s gücündeki bir performans elde edebilmiş oluyor. Modu kullanmış olan bir tane madenci, ETH adlı kripto para birimi kullanabilme amacıyla 8 tane ekran kartı çalıştırmakta.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.