sex top sex videos kylie wasted no time. xxx indian
Streamr DATAcoin

Hindistan Merkez Bankası dijital paraları araştırmaya başlayacak

42

Hindistan Merkez Bankası (RBI), dijital paralarla alakalı araştırmalar yapmaya başlamış olduğu açıklamasında bulundu. Banka, eğerki dijital bir durumda rupi kullanılması gerekli ise bununla ilgili olarak hazırlıkların yapılmasının gerekli olduğunu ifade etti.

RBI, yayınlamış olduğu rapor içerisinde son zamanlarda dijital paranın yanı sıra sanal ile birlikte kripto para birimlerinin popüler olmasındaki artışa dikkat çekmiş oldu. Buna rağmen Hindistan Merkez Bankası söz konusu bu paralar hususunda şüpheci durumda bulunan tutumunu da korumakta. Bankaya bakılırsa, dijital para birimlerinin sahip durumda bulunduğu türlü riskler ise tamamen endişe verici bir durumda. Lakin her ne kadar türlü olumsuzluklar bulunuyor olsa da eğerki ülke içerisinde fiat paranın dijital versiyonun kullanılmasına ihtiyaç duyulmaktaysa bunun araştırılmasının yanı sıra gerekli olan operasyonel faaliyetlerin yerine getirilmesinin gerekli olduğu ifade edilmekte.

Merkez bankasının sunmuş olduğu rapor içerisinde, Hindistan altyapısının geçmiş olduğumuz 10 senelik zaman diliminde çok büyük bir ilerleme kaydetmiş olduğu da paylaşılmış durumda. Mobil ile birlikte internet kullanıcıları üzerinde görülmüş olan artışla beraber çevrim içi bankacılık sistemleri üzerinde artış gösteren kullanım yoğunluğunun üstünde durulmuş oldu. Aynı zaman içerisinde pek çok kanal aracılığı ile mobil bankacılık hizmetlerinin kullanıcılara sunulmuş olduğu ifade edildi.

Akıllı telefonların yaygın hale gelmesi, dijital bankacılıkla alakalı sistemlerin gelişmesi benzerindeki faktörlerin dijital ödemeler hususunda kullanıcıların daha çok bilinçlenip kullanmaya başlamış oldukları ifade edildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.