sex top sex videos kylie wasted no time. xxx indian
Bitcoin
$17,243.03
+392.92
Ethereum
$1,287.81
+47.49
Litecoin
$78.13
+2.34
DigitalCash
$47.10
+2.44
Monero
$146.92
+1.18
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$19.38
+0.61
Dogecoin
$0.10
0

Kripto Para Madenceliği Yaparak Para Kazanmanın Yolları

197

Hepiniz kripto para dünyasında “madencilik” terimini duymuşsunuzdur. Bu terimin özel olarak seçilmesinin belli bir sebebi var. Dünyada kıymetli olarak bilinen tüm elementler maden olarak yerin altında toprağa gömülü olarak bulunurlar. Bitcoin, Etherium gibi kripto paraların tamamı da gelecek yüzyılın para birimi olduğu için adeta bir maden olarak görülürler. Bundan dolayı kripto para üretmek için madencilik yapılması gerekmektedir.

a – Nedir Bu Madencilik?

Öncelikle açıklamamız gereken bazı şeyler var. Herkesin aklında olan tek bir soru olduğunu biliyoruz. “Kripto paralar nasıl oluşuyor?” Bu sorunun cevabı aslında çok basit olmasına rağmen bir o kadar da karışık. Fakat işin mühendislik bölümüne fazla girmeden şimdiye kadar okuduğunuz tüm kısımlar gibi kısa bir şekilde açıklayalım.

Bir kripto para elde etmek için ait olduğu dünya gibi bir bilgisayara ihtiyacınız var. Kısacası kripto paralar sanal dünya içerisinden elde ediliyor. Fakat aklınızda şöyle bir fikir canlanmasın. “Kripto paralar bazı insanlar tarafından internette sitelere saklanıyor ve bulunması gerekiyor, o yüzden madenclik diyorlar.” Durumun bununla alakası yok. Kripto para madenciliği on yıl içerisinde çeşitli evrimlerden geçti. Ama ilk ve temel olarak ilkel olan yöntemi bilgisayarlarınızın işlemci gücünü kullanarak bazı matematiksel hesaplamaları yapmaktı. Çünkü kripto para elde etmek istiyorsanız bilgisayarınızın işlemci gücü kadar güçlü olursunuz. Kripto para sistemi tarafından (kısacası blockchain) size verilen ve gönderilen tüm matematik hesaplamalarını sisteminiz yapar. Bu soruların yanıtlarını en hızlı bulan ve çözen sistemler bitcoin, etherium gibi kripto para kazanırlar. Kısacası bunlar bir ödül. Kripto para dünyası ilk ortaya çıktığında temel mantık buydu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.