sex top sex videos kylie wasted no time. xxx indian
Bitcoin
$17,243.03
+392.92
Ethereum
$1,287.81
+47.49
Litecoin
$78.13
+2.34
DigitalCash
$47.10
+2.44
Monero
$146.92
+1.18
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$19.38
+0.61
Dogecoin
$0.10
0

Bitcoin nedir ve nasıl ortaya çıktı?

26

2009 yılında Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto, Bitcoin’i birebir, taraflar arası bir elektronik nakit sistemi olarak tanımladı ve bu hala Bitcoin için yapılmış en basit ve kesin tanım olarak kabul ediliyor.

Bitcoin yeni bir ödeneme sistemini mümkün kılan ilk başarılı dijital para birimidir. Bitcoin bir ilki gerçekleştirerek merkezi otoriteye veya aracıya bağlı olmaksızın doğrudan doğruya kullanıcılar arası parasal işlemlerin gerçekleşebileceği bir ağ kurmuştur. Bitcoin aynı zamanda dijital para, kripto para, uluslararası bir para ağı olarak da bilinmekle beraber finans dünyasında devrimsel bir etkiye sebep olarak paraya olan bakış açısını değiştirmiştir. Bitcoin sayesinde taraflar arası para aktarımı herhangi bir merkeze veya aracıya ihtiyaç olmadığı için işlemler 10 dakika civarında bir sürede tamamlanmaktadır. Bunun aksine, kredi kartı ödemeleri tamamlanana kadar bazen haftalar hatta aylar geçebilir.

Tüm Bitcoin işlemleri banka defteri gibi işleyen blok zincirleri tarafından sürekli olarak kaydedilir ve herkes tarafından görülebilir. Madenciler bu işlemleri onaylayıp bu ağı ve sistemi güvenli tutarlarken blok zinciri için harcadıkları elektrik ve emek göz önünde tutularak sistem tarafından 10 dakikalık blok başına yeni Bitcoinler ile ödüllendirilirler.

Bitcoin’ler toplamda 21 milyon adet ile sınırlanmış olup bu sayıdan daha fazla Bitcoin üretmek imkansızdır. Her Bitcoin kendine özel eşsiz bir kayıt koduna sahiptir ve bu nedenle Bitcoin’lerin üretim veya işlemlerinde sahtecilik yapılamaz. Bu da demektir ki bu kota dolduktan sonra hiçbir birey, banka, hükümet veya otorite daha fazla Bitcoin üretme imkanı bulamayacaktır. Bu sınırlı miktar düşünüldüğünde Bitcoin piyasada azaldıkça değeri artacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.