sex top sex videos kylie wasted no time. xxx indian
Bitcoin
$28,434.81
+56.36
Ethereum
$1,827.36
+0.56
Litecoin
$93.74
+4.02
DigitalCash
$58.84
+2.09
Monero
$156.80
+0.08
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$20.80
+0.3
Dogecoin
$0.08
0

Elon Musk’un adını kullanarak dolandırdılar

23

SpaceX şirketi ile birlikte Tesla şirketinin CEO’su görevinde bulunan Elon Musk’a yönelik oluşturulmuş sahte profiller sayesinde iki ay gibi çok kısa bir zaman içinde 2 milyon dolar tutarında Bitcoin kripto para birimi toplanmış olduğu ortaya çıkmış durumda. Bahsi geçen bu dolandırıcılık yöntemi fazlasıyla kolay gözüküyor olsa da buna halen binlerce sayıdaki insanın kanmış olduğu da gözükmekte.

Adaptiv adına sahip siber güvenlik şirketinin CEO’su görevinde bulunan Justin Lister, dolandırıcılara ait durumda bulunan adresleri takip altına aldıklarını ve bu söz konusu takibin sonrasında tam tamına 2 milyon dolar tutarında çok büyük bir vurgun yapılmış olduğunu tespit etmiş bulunduklarını ifade etti. Nisan ayının son günlerinden bu yana toplam olarak 66 tane Bitcoin adresinin bu maksatla kullanılmış olduğu ve alakalı hesaplar üzerine tam tamına 201 tane Bitcoin yollandığı da ortaya çıkmış durumda.

Adreslerin çok büyük bir kısmının YouTube üstüneki canlı yayınlar aracılığıyla paylaşılmış olduğu ve dolandırıcıların genel olarak YouTube yayınlarını kullanmakta oldukları da ortaya çıkmış durumda. Dolandırıcılar eski dönemlere ait bir tane videoyu alıp bunu aslında o esnada canlı bir yayın şeklinde göstermekte ve Elon Musk’ın Bitcoin adlı kripto para birimi dağıtımı yaptığı izlenimini veriyorlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.