sex top sex videos kylie wasted no time. xxx indian
Streamr DATAcoin

Coinbase platformundan yüz tanıma sistemi

40

Coinbase platformu Clearview aracılığıyla geliştirilmiş olan yüz tanıma programınının testlerine başladığını açıkladı. Firma söz konusu bu açıklamayı gerçekleştirdikten sonrada pek çok kişiden tepki görmeye başladı.

New York’ta merkezi bulunan Clearview şirketinin geliştirmiş olduğu yüz tanıma programı şu zamanlarda 2.000 taneden çok kuruluş tarafından kullanılmakta. Üniversitelerden bazılarının yanı sıra kamu kuruluşları ile birlikte Walmart gibi firmalar bu programı aktif bir şekilde kullanmaktalar.

Görünüşe bakılır ise Clearview mevcut durumdaki programını kullanmış olan isimler arasında Coinbase platformu da yer almakta. Coinbase yetkililerinden bir tanesinin yapmış olduğu açıklamalarına bakılırsa firma bu programı aktif bir şekilde kullanmıyor olsa da bir müddet boyunca test etmiş oldu. Firmanın asıl hedefi de bu söz konusu programın; ”muhtemel dolandırıcılık ile alakalı vakaları soruşturmak, firma personellerini ve ofislerini korumak maksadıyla kullanılıp kullanılamayacak olduğunu” görebilmekti.

Kripto para biriminin takipçileri ise bu söz konusu açıklamaların hemen sonrasında Coinbase platformuna da tepki göstermeye başlamış oldu. Bunun asıl nedeni de Clearview aracılığıyla geliştirilmiş olan bu yüz tanıma ile alakalı programın bayağı bir tartışmalı bir program olarak öne çıkması.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.