sex top sex videos kylie wasted no time. xxx indian
Bitcoin
$36,681.21
+393.67
Ethereum
$2,441.63
-99.95
Litecoin
$109.65
-2.68
DigitalCash
$90.36
-9.18
Monero
$146.75
-9.98
Nxt
$0.01
0
Ethereum Classic
$24.09
-1.04
Dogecoin
$0.14
-0

Dogecoin nedir?

21

Kripto paralarla alakalı dünyada isminden çok fazla söz ettirmeyi başarmış olan Dogecoin, aslında çok ilginç sanal para birimleri arasında yer almaktadır. Dogecoin isimli kripto para birimi aslında bir ”Geyik” üstünden yola çıkılıp çok ufak bir grup tarafından şaka maksadıyla üretilmiş durumdadır. Fazlasıyla kısa bir zaman içerisinde meşhur olmayı başaran Dogecoin isimli kripto para birimi çok hızlı ve sık bir şekilde işlem gerçekleştirebilme yeteneğine de sahip durumdadır.

Dogecoin isimli kripto para birimi ”Doge” olarak yani İngilizce dilinde ”Dog=Köpek” şeklindeki anlama gelen kelimeden üretilerek ve bilerekte yazım yanlışı gerçekleştirilip kullanılmış durumdadır. İnternet tarihine bakıldığında 2005 senesi içerisinde Homestar Runner isimli çizgi filmi üzerinde ilk kez ortaya çıkmış durumdadır. Şu anda ”Caps/Meme” şeklinde ifade etmiş olduğumuz bir tane fotoğraf üstünden üne kavuşmuş olan Doge, daha sonraki dönemlerde de ismini kripto para birimine vermiş durumdadır. 2013 senesi içerisinde de fazlasıyla ünlü bir durumda bulunan Doge Caps’leri daha sonraki dönemlerde Dogecoin’in ortaya çıkartılmasına vesili olmuş durumdadır.

Dogecoin isimli kripto para birimi Billy Markus isimli bir tane yazılımcı tarafından ortaya çıkartılmış bir durumdadır ve Litecoin isimli kripto para biriminin bir türevi şeklinde kabul görmüştür. İlk öncelerinde insanların kripto para birimlerine karşı olan ilgisinin çoğalabilmesi amacıyla üretimi gerçekleştirilen Dogecoin isimli kripto para birimi ismini popüler bir tane Caps’den almasından dolayı kısa zaman içerisinde üne kavuşmayı başarmıştır. Dogecoin isimli kripto para birimi şu zamanlarda internet camiası üzerinde genel olarak bahşiş verme amacıyla kullanılıyor..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.