sex top sex videos kylie wasted no time. xxx indian
Bitcoin
$28,447.72
+639.19
Ethereum
$1,826.04
+35.43
Litecoin
$93.34
+5.17
DigitalCash
$58.94
+2.78
Monero
$156.41
-0.5
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$20.54
+0.41
Dogecoin
$0.08
0

Blockchain ne anlama gelir?

23

Bitcoin isimli kripto para biriminin altında yatmakta olan ve Bitcoin isimli kripto para birimi sisteminin çalışmasını sağlamakta bulunan teknoloji aslında Blockchain’dir. Yani söz konusu bu Blockchain, Bitcoin isimli kripto para birimi protokolünün bir başka anlamda omurgası ile birlikte sistemi bir arada tutmakta olan yapıştırıcı görevi görmektedir. Kolay bir biçimde açıklamamız gerekir ise, şeffaf bir durumda ve dağıtık, halka tamamen açık bir muhasebe defteri olarak tanımlanabilir. Blockchain ile birlikte ağ üzerinde gerçekleştirilen her bir işlem takip edilebilmektedir. İşlemler ile birlikte transferlerin hepsi madenciler tarafından onaylanmaktadır ve tamamının işlem tarihi kesin bir biçimde belirlidir.

Bunla ilgili olarak özel bir şekilde tasarlanmış cihazlarla çalışmaya devam eden madenciler öteki madenciler ile matematiksel bulmacaları çözebilmek amacıyla yarışmaktadırlar. Her çözülmüş olan bulmacanın karşılığında da biraz Bitcoin ödülü kazanmış olurlar. Aynı zaman içerisinde bu söz konusu işlemle birlikte Blockchain üstüne, tamamen görülebilir ve doğrulama yapılabilir, tamamlanmış durumda buluna nişlemlerden meydana gelen bir ”blok” ilave edilmiş olur. Bir tane blok zincire ilave edildikten hemen sonrasında ise döngü yinelenir ve bilgisayarlar bu çok zor durumda bulunan problemleri çözmek amacıyla yarışmayı da sürdürürler.

Blockchain platformunun üstünde yer alan her işlem komple şeffaf bir durumdadır ve sistem günlüğünün içine hemen kaydedilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.